První optická podzemní trasa ve Slaném

zprovozněná v síti skvely.net. Plně funkční od 28.února 2014. A samozřejmě funguje dle očekávání, prostě bez problémů. Naše trasa propojuje panelový dům Vikova 471-472-473, kde máme kancelář, datové centrum a technologie, se sousední kancelářskou budovou Vikova 1111.

Ilustrace spojení

V trase je položen 48 vláknový optický kabel, v současnosti využíváme jedno optické vlákno, abychom napojili stávájící datovou UTP kabeláž v objektu kapacitou 1000Mbps. Jedná se tedy o připojení FTTB. Nicméně není nejmenší problém v případě potřeby poskytnout jednotlivým subjektům v objektu vlákno až do každé kanceláře (FTTH) či dokonce k pracovnímu místu a nasvítit jej opět kapacitou 1000Mbps nebo i vyšší například 10Gbps. Naše switche jsou připraveny.

A další plány do budoucna?

Už v tuto chvíli máme umístěné chráničky pro optické kabely do dalších domů na sídlišti a během měsíce března budeme objekty zapojovat, opět pomocí FTTB. Do každého objektu máme optický kabel dimenzován s minimálně jedním vláknem pro bytovou/nebytovou jednotku.

Nebude Váš dům připojen?

Dejte nám vědět, rádi jej zahrneme do našich plánů! V současné době připravujeme další dvě skupiny objektů, jedna bude realizována během léta a podzimu 2014 a další skupina objektů v termínu jaro-léto 2015. A nepřestaneme naše plány rozvíjet. Jsme prostě fofr tepna internetu!


Další odkazy:
Informativní stránka pro subjekty, do jejichž objektů přivádíme optické vlákno