Služba domácí Wi-Fi

Wi-Fi routery se staly prostředkem hlavního spojení naší domácnosti s on-line světem. Málokterá domácnost se bez něj dnes obejde. Wi-Fi router realizuje, spravuje a řídí bezdrátovou síť. Nedílnou součástí správně fungujícího routeru je volba správného wi-fi standardu a ostatních parametrů. Všechna zařízení musí společně správně komunikovat. Každé jednotlivé zařízení má svá specifika a vyladit vše tak, aby to správně fungovalo, je malá věda.

A proto vám nabízíme službu „domácí wi-fi“, která obsahuje:
• Prvotní nastavení routeru dle potřeb vaší sítě.
• Úpravu v nastavení v případě problémů s přenosem:
➢ Vzdálené ladění přeplněných vysílacích kanálů.
➢ Vzdálená změna hesla do wi-fi sítě nebo názvu sítě.
• Služba je poskytovaná na dva roky za jednorázový pořizovací poplatek.

Jak to probíhá?
– Po objednání připravíme router do nejvhodnějšího nastavení. Automaticky zohledníme parametry vaší domácí sítě a nastavení routeru jí přizpůsobíme pro efektivní fungování.
– Router si vyzvednete v naší kanceláři. Ukážeme vám, jak ho zapojit, a sdělíme vám klíč („heslo“) k vaší bezdrátové síti.
– Doma router zastrčíte do zásuvky, propojíte kabely a vyhledáte si bezdrátovou síť. Připojíte se k síti, prvně zadáte klíč do počítače, mobilu, tabletu a máte hotovo.

V případě potíží:
– Možnost výměny routeru za jiný typ. Používáme několik typů (Netis, TP-Link, UniFi a Mikrotik) a někdy se stane, že s vaším notebookem, tabletem, telefonem apod., nepracuje některý typ správně.
– Pomůžeme s párováním (prvotním připojením) notebooku k wifi routeru u nás v kanceláři.
– V případě selhání routeru přinesete vadný a my vám vydáme náhradní zařízení obvykle na počkání, nejpozději však do 24 hodin o všední dny včetně identického nastavení.

Po ukončení služby:
– Router si můžete ponechat a dál ho užívat k bezdrátovému přenosu.
– Můžete jej přinést zpět a získáte slevu ve výši 300 Kč na "nový aktuální model domácí Wi-Fi." Sleva platí maximálně 6 měsíců od ukončení předchozí služby.

Služba neobsahuje:
– Úpravy nastavení pracovníkem u vás doma. Můžete si však objednat výjezd technika k vám.
– Pojištění či náhradu zařízení v případě poškození, ztráty, krádeže či katastrofy.

Z osobní zkušenosti můžeme doporučit připojení po kabelovém vedení, a to z důvodu přeplněných vysílacích kanálů, tato zařízení: TV, herní konzole a herní PC.

Služby domácí wifi je možné vyzkoušet na měsíc zdarma!

Domácí Wi-Fi N – 1000 Kč

Wi-Fi router s podporou standardu 802.11n pracující v pásmu 2,4 GHz. Tento router doporučujeme v oblastech, kde není toto pásmo přeplněné, protože toto pásmo využívají nejen starší telefony, tablety, notebooky, ale také staré bezdrátové telefony, dálková ovládání garážových vrat, dětské chůvičky a další zařízení. V důsledku přetížení pásma 2,4 GHz může docházet k přerušování spojení a nižší než očekávané rychlosti. Včetně nastavení zařízení služba vychází jednorázově na 1000 Kč pro každé jedno zařízení.

Domácí Wi-Fi AC – 1300 Kč

Wi-Fi router s podporou standardu 802.11ac pracující v pásmu 5 GHz. Router pracuje v módu „dual band“, tzn., že umí současně vysílat jak v pásmu 2,4 GHz, tak i v pásmu 5 GHz. Pásmo je výrazně méně využívané, a proto ho doporučujeme v oblastech, kde je přetížené pásmo 2,4 GHz. 5 GHz pásmo má menší dosah pokrytí, tím se však snižuje rušení. Pozitivem je vyšší přenosová rychlost. Včetně nastavení zařízení služba vychází jednorázově na 1300 Kč za každé jedno zařízení.

Domácí Wi-Fi AX – 1700 Kč

Wi-Fi router s podporou nejnovějšího standardu 802.11ax pracující v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. Největší výkon má v pásmu 5 GHz. Násobně navýší rychlost vaší sítě. Pro maximální efekt je nutné mít zařízení, která podporují tento způsob komunikace (ax). Služba domácí Wi-Fi AX, která je poskytovaná na dva roky, vás včetně nastavení vychází jednorázově na 1700 Kč za každé jedno zařízení.

Domácí wifi sítě se hodí pro připojení maximálně 7 zařízení. Větší počet zařízení kvalitně obslouží výkonnější, níže uvedené, routery. Z naší zkušenosti víme, že výkonnější zařízení také lépe obstojí v extrémně zarušených lokalitách.

Wi-Fi Mikrotik - 2000Kč

Zařízení disponuje pokročilými funkcemi nastavení a pracuje v módu „dual band“, tzn., že umí vysílat 2,4 GHz a 5 GHz pásmo. Pracuje v AC režimu. Umožňuje spojit dva či tři routery a vytvořit jednu wifi síť ve větším objektu. Je vybaven porty až s gigabitovou rychlostí, bezdrátový přenos zvládá v dobrých podmínkách přes 100 Mbps. Služba domácí Wi-Fi Mikrotik, která je poskytovaná na dva roky , vás včetně nastavení vychází jednorázově na 2000 Kč za každé jedno zařízení.

Wi-Fi UniFi – 3500Kč

Wi-Fi router s podporou nejnovějšího standardu 802.11ax pracující v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. Optimální pro montáž na stěnu či strop, disponuje směrovou anténou do poloprostoru. Zařízení nabízí bezvýpadkový přechod mezi jednotlivými AP. Vhodné pro pokrytí i hotelů, restaurací. Díky kontroleru lze spojit až desítky routerů do jedné wifi sítě. Wi-Fi Uni-Fi, která je poskytovaná na dva roky , vás včetně nastavení vychází jednorázově na 3500 Kč za každé jedno zařízení.