Vážení zákazníci,
omlouváme se za sníženou rychlost připojení pro okolí Velvar od pátku 9.3.2018

V pátek došlo nešťastnou shodou okolností, či snad chybou výrobku k explozi baterií na našem vysílači. Části bateriové skříně prorazily i technologickou skříň a to poničilo většinu aktivní technologie. To způsobilo totální výpadek pro Velvary a okolí. Současně došlo k posunu stožáru a rozesměrování antén.

Do dvou hodin od incidentu jsme s velkým úsilím obnovili provoz vysílače, byť sníženou rychlostí a dočasně jsme zajistili aktivní prvky před deštěm. Dnes jsme zajistili dodání, v pátek neopravených komponent, ale bohužel déšť nám zhatil plány a nejsme schopni bezpečně vysílač uvést do 100% funkčního stavu. Práce budou pokračovat v úterý ráno, v případě umoudření počasí část ještě v noci z pondělí na úterý.

Celý víkend jsme pracovali na analýze situace, neboť nabíjení má své kontrolní mechanismy (čidla a omezovače) a nejsme si příliš jisti proč k tomu došlo. Tento druh závady řešíme prvně za celou dobu naší existence. Pro jistotu jsme zkontrolovali již během víkendu stav baterií na jiných vysílačích. Ty jsou v pořádku.

Současně se objevují vaše požadavky na kompenzaci za sníženou rychlost připojení. Pokud bychom postupovali striktně dle smluv, tak u H tarifů není smluvní nárok na kompenzaci, ale touto cestou jít nechceme. Prosím vás o informaci o vaší představě o výši kompenzace a současně uvedení vašeho tarifu.

Na základě vašich informací rozhodnu o výši kompenzace adekvátně k tarifu a bude platit pro každého zákazníka, kterému byla omezena služba tímto výpadkem, který trvá již přes 72 hodin. Následně obdobný systém výpočtu užijeme pro případné výpadky v budoucnosti, aby pravidla platila pro všechny zákazníky stejně.

Martin Kratochvíl jednatel společnosti

===

Dodatek úterý 13.3: Přes veškeré úsilí týmu, nebyl páteřní spoj zprovozněn, vykazoval jen nízký signál, ale nepodařilo se jej naladit tak, aby přenášel bezchybně všechen potřebný datový tok. Během zítřejšího dne namontujeme nový páteřní spoj a pro jistotu stejně kapacitní zálohu. Do té doby bude internet zpomalen, neboť provoz teče po původní záloze a nově i dočasné, která byla dnes nainstalována pro zvládnutí více provozu.

středa 14.3: Problém byl vyřešen. Viz vyřešení výpadku Velké Bučiny a okolí - březen 2018