Proč používat skvely.net?

Možná je ve Vašem domě, již konečně po 10 letech, dostupný internet od UPC a v nabídce je slíbena vyšší rychlost připojení než naše. (více Mb/s). Skvely.net má uvedeny nižší rychlosti. Je tedy UPC výhodnější?

Skutečná vs maximální rychlost

Společnost UPC uvádí maximální rychlosti, zjistěte si reálné rychlosti. Skutečné rychlosti skvely.net a UPC zde . Poznámka: V říjnu 2013 po zavedení K tarifů server rychlost.cz přestal ukazovat některé výsledky našich zákazníků, které bere jako chybu.

Náš internet je do Slaného (a celé sítě) narozdíl od konkurence přiveden ze dvou nezávislých míst. Také naše technologická místa dimenzujeme tak, aby překlenuly celodenní výpadky elektrické energie. Více informací o síti

režim wi-fi max. rychlost
Mbps (Mb/s)
802.11b 4
802.11bg 20
802.11abg 20
802.11bgn 70
802.11abgn 70

Rychlost Vaší wifi

Pokud budete Vaše připojení využívat pomocí domácí WI-FI, budete touto technologií limitováni. Dle jakého standardu pracuje Vaše zařízení je někdy uvedeno na štítku zařízení. Pokud máte wifi router standardu 802.11bg, protlačíte vzduchem maximálně 20Mbit bez ohledu na to, jaký máte tarif k připojení do internetu. Dále je rychlost Vaší wifi ovlivněna obsazeností spektra - tedy na jakém kanále vysílají jiná zařízení v okolí. A v případě zarušení Vám tento problém umějí naši pracovníci vyřešit. Také je nutné aby i příjmací zařízení wifi (třeba telefon) pracoval na dané normě. Přehled reálně dosažitelných rychlostí a standardů je v tabulce vpravo.

Odezva do internetu

je doba, která je nutná k odeslání dat protistraně (serveru) a jejich přijetí zpátky k Vám. Čím méně tím lépe. V naší síti jsou dosažitelné odezvy 5 ms. Konkurence používá jinou technologii a jen modulace signálu po koaxilním kabelu zbrzdí přenos o 8ms. Tedy odezvy jsou vždy horší než 10 ms. A odezvy jsou velmi důležité pro hráče her či obchodování. A tady je důkaz - obrázek pochází z počítače na síti naší konkurence.

Cenová politika

U nás vždy víte jakou měsíční částku budete platit. Nezvyšujeme cenu po 2,3 či 6 měsíci užívání služby. Také u nás neplatíte další peníze za pronájem routeru či set-top boxu. Zařízení, které si zakoupíte, je Vaše. Cena za měsíční připojení se nemění.

Výpovědní doba

U nás je výpovědní doba 1. měsíc a nebudeme ji nijak uměle prodlužovat i přesto, že tu máme další konkurenci. Jsme si jisti naší službou. Zjistěte si, jaké jsou podmínky výpovědi u konkurence.

Balíčky (kabelová TV)

Konkurence nabízí kabelovou TV, čemuž zatím nedokážeme přímo konkurovat, i když na tom pracujeme. Zvážili jste možnost satelitu? Vyjde Vás levněji. Pokud není možné v domě umístit satelit, uvažovali jste nad možností příjmu satelitního signálu pro celé společenství? Zkoušeli jste sledovat TV online? ( ČT Sport , Óčko )

Máte nějaký problém?

Zavolejte nám, u nás nemusíte čekat desítky minut na volného operátora, drtivou většinu hovorů vyřizujeme po několika zazvoněních. Nezodpověděli jsme nějakou Vaši otázku? Klidně nás konktaktujte a zeptejte se.

Chcete i přesto přejít ke konkurenci?

Nebojte, my Vás nebudeme trestat ani hanit, je to Vaše právo. Klidně nám při podání výpovědi řekněte, že zkusíte UPC. My Vám za pár měsíců zavoláme a zeptáme se Vás, jak jste spokojeni. My chceme vědět, jak funguje konkurence, abychom jí mohli překonávat.