O nás aneb kdo jsme?

Společnost ALTNET s.r.o. se zabývá poskytováním telekomunikačních služeb, zejména Internetu a projekty budování datově komunikační infrastruktury, tj. WAN sítí, serverů pro internetové služby (www, mail apod.), software atd.

Od svého vzniku v roce 2005 společnost ALTNET buduje vlastní telekomunikační síť (síť skvely.net).

Investujeme neustále značné částky do rozvoje této sítě. Budujeme nové uzly, rozšiřujeme geografické pokrytí a posilujeme kapacity stávajících uzlů. Při budování sítě využíváme nejnovějších technologií a postupně přecházíme zejména na pásma 10,5 Ghz, 24 Ghz a 80 Ghz

Mezi hlavní cíle a přednosti naší společnosti patří kvalitní a rychlá technická podpora, schopnost poskytnout řešení dle specifických potřeb klienta a velmi kvalitní zálohovaná páteřní síť.

Historie společnosti

Společnost ALTNET, s. r. o. byla založena v roce 2005.

Síť skvely.net společnosti Altnet vznikla ze SlanyFREE.net, nadšenecký projekt pozdějších zakladatelů Altnetu, který začal v roce 2002 na 256 kbit lince poskytovat členům přístup do internetu. Z důvodu neudržitelnosti situace a ve snaze zabránit štěpení sítě, došlo k založení obchodní společnosti, která posílila a zkvalitnila poskytované služby při zachování všech výhod pro připojené členy sdružení.

Altnet se tak stal jedním z největších poskytovatelů internetu v regionu. Od počátku je hlavní prioritou poskytování kvalitních telekomunikačních služeb, zejména připojení k Internetu.

Dle vývoje telekomunikačního trhu v České Republice (liberalizace, uvolnění frekvenčních pásem pro bezdrátové sítě apod.) firma rozšiřuje portfolio poskytovaných služeb tak, aby vždy nabízela svým zákazníkům nejefektivnější produkty. Naše společnost poskytuje za výhodných podmínek neomezené připojení k internetu domácnostem, orgánům místní samosprávy a v poslední době i větším firmám.

V roce 2006 se hlavní činnosti společnosti přesouvají do kancelářských prostor ve Slaném, pro lepší dostupnost ze strany zákazníků pro doplňkové služby - konzultace, správa pc apod.

V roce 2008 vzhledem k častým výpadkům elektrické energie v regionu, vyvíjíme vlastní dlouhodobé záložní zdroje elektrické energie umožnující překlenout plánované, leč celodenní výpadky elektrické energie. Záložní zdroje umožňují napájení našich zařízení déle jak 8 hodin bez dodávek elektrického proudu. Tento krok se v průběhu několika let při zapojování a následné destabilizace elektrické sítě jeví jako velmi prozíravý.

V roce 2009 společnost přechází na jediného vlastníka, následně dochází k mohutným investicím do infrastruktury sítě. Páteřní spoje využívají frekvenci 10.5Ghz, 24Ghz a 80Ghz. Altnet investuje výstavbu vlastního optického napojení na páteřní síť mezinárodního providera Dial Telecom pomocí optické přípojky do vlastního minitelehausu u Zlonic. Současně se Altnet stává členem RIPE - mezinárodního sdružení internetových providerů, čímž dále zvyšujeme náskok před konkurencí a získáváme další výhody - vlastní IP adresy, možnost multihomingu, zálohování a rozdělování provozu sítě přes více providerů.

Růst společnosti s sebou také samozřejmě přináší růst kvality jednotlivých služeb a produktů, což je možné díky nákladným investicím do technického vybavení a zabezpečení sítě skvělý.net.