Internet pro Zlonice

Umístění přístupových bodů bezdrátového internetu skvely.net pro ZloniceZlonice, okres Kladno, Středočeský Kraj

Internet ve Zlonicích poskytujeme od roku 2005, kdy se nám podařilo signál přivést přes Dřínov. Od té doby se mnohé změnilo k lepšímu a u Zlonic disponujeme již napojením na optické vlákno.

Internet pro Zlonice zajištuje sedm našich přístupových bodů v různých lokalitách. Na pokrytí a správné fungování internetu je vyhrazeno přes 30 sektorových a všesměrových antén. Umístění vysílačů je zobrazeno na obrázku vpravo, jeden vysílač není na mapce zobrazen, je umístěn asi 1km od Zlonic.

V některých bytových a panelových domech disponujeme datovou kabeláží, takže pokud v nich bydlíte, není potřeba si kupovat žádnou anténu a tím se vám sníží náklady na pořízení.

Ověřit dostupnost
Ověřte si dostupnost připojení, včetně existence datové kabeláže pomocí našeho jednoduchého formuláře

Ve Zlonicích zajišťujeme připojení k internetu pro více jak 500 domácností a firem. Údaj je z dubna 2021.

V současné době považujeme pokrytí Zlonic za plně dostačující a neplánujeme výstavbu dalších přístupových bodů. Zejména poslední vysílač v Pippichově ulici vykryl dříve nepokrytá místa zejména u cesty do Břešťan.

Napojení na naši páteřní síť je realizováno ze všech přístupových místech výpadek jednoho místa ve Zlonicích nemá za následek nefunkčnost internetu v jiných místech. Zlonice jsou obrazně řečeno díky optickému vláknu přímo u zdroje internetu, ale díky páteřní síti je možné internet přivést i z druhého optického napojení na Kladně.

Mohlo by Vás také zajímat

Unikátní přístupový bod zlonice-optika
Více informací o síti skvely.net

Fotografie

Letecký náhled na umístění vysílačů - ZloniceNáš vysílač u Zlonic s napojením na optickou trasu