Internet pro Zlonice

Orientační umístění přístupových bodů bezdrátového internetu skvely.net pro ZloniceZlonice, okres Kladno, Středočeský Kraj

Internet ve Zlonicích poskytujeme od roku 2005, kdy se nám podařilo signál přivést přes Dřínov. Od té doby se mnohé změnilo k lepšímu a u Zlonic disponume napojením na optické vlákno.

Internet pro Zlonice zajištuje devět našich vysílačů bodů v různých lokalitách přímo ve Zlonicích. Místní části Zlonice ( Břešťany , Lisovice , Tmáň a Vyšínek ) máme pokryté taktéž. Na pokrytí a správné fungování internetu je vyhrazeno přes 70 sektorových a všesměrových antén. Umístění vysílačů je zobrazeno na obrázku vpravo. Na okraji Zlonic máme vybudován vlastní vysílač a technologický domek s napojením na páteřní optické trasy.

Přímo ve Zlonicích, v některých bytových a panelových domech disponujeme datovou kabeláží a někdy i optickým přívodem. Pokud bydlíte v těchto domech, není potřeba si kupovat žádnou anténu a tím se vám sníží náklady na pořízení.

Ověřit dostupnost
Ověřte si dostupnost připojení, včetně existence datové kabeláže pomocí našeho jednoduchého formuláře

Ve Zlonicích zajišťujeme připojení k internetu pro více jak 350 domácností a firem. Údaj je z ledna 2024.

V současné době považujeme bezdrátrové pokrytí Zlonic za plně dostačující. Máme rozpracován projekt optické sítě ve Zlonicích, který v následujících letech chceme začít převádět do reality.

Napojení na naši páteřní síť je realizováno ze všech přístupových místech. Případný výpadek jednoho místa ve Zlonicích nemá za následek nefunkčnost internetu v jiných místech. Zlonice jsou obrazně řečeno díky optickému vláknu přímo u zdroje internetu. Díky naší páteřní síti je možné internet přivést i z jiných optických tras než z místa u Zlonic, vše je tedy zálohované.

Mohlo by Vás také zajímat

Unikátní přístupový bod zlonice-optika
Více informací o síti skvely.net

Fotografie

Letecký náhled na umístění vysílačů - ZloniceNáš vysílač u Zlonic s napojením na optickou trasu