Blokace domén v síti skvely.net

Jako provider jsme se do roku 2017 chovali striktně neutrálně k přenosu dat mezi zákazníkem a internetem. Bohužel od ledna 2017 nám dle § 84 odst. 4 zákona č. 186/2016 Sb stát nařizuje zamezit přístup k doménám uvedených na tzv. blacklistu na stránkách ministerstva financí České Republiky.

Blokace pomocí přesměrování DNS

Pro zablokování webu jsme zvolili přesměrování DNS záznamů. Naše DNS servery pro dotaz na zakázaný web namísto správné (internetové) adresy vrátí záznam s adresou ukazující na zablokování webu. Vám se místo očekávané stránky zobrazí naše hláška (viz obrázek vpravo - zablokovaný web 1xbet.com dne 26.7.2017).

Takovéto řešení je dle metodiky MFČR v pořádku. Sice takovéto řešení nezajistí 100% ochranu, to samozřejmě při existenci VPN, tóru apod nelze nikdy, ale záměr zákonodárce je z jeho pohledu a při dodržení metodiky splněn, a tím i naše zákonná povinnost.

Prohlížeč Opera

Znáte prohlížeč Opera? V něm obejití takového zákazu je otázka dvou kliknutí v Nastavení. Stačí jen zapnout integrovanou VPN. A rázem nejste z pohledu prohlížeče v České Republice.

Možná vás bude také zajímat